Historie

Jednoho zimního dne v roce 2001 jsem šel venčit svou labradoří slečnu a zabouchl jsem si dveře od bytu, klíče samozřejmě zůstaly doma.  Chodil jsem před panelákem sem a tam, abychom nezmrznuli, manželka měla přijít z práce až za tři hodiny. Naštěstí si mne všimla sousedka Milada a pozvala nás dál. Já jsem v té době tak nějak příležitostně vypil tu pivo, tu panáka, občas i nějaké víno, bylo mi to vcelku šumák. Milada a její manžel Ladik navrhli , že by to chtělo něco na zahřátí, takže přinesli láhev vína, dodnes si pamatuji, že to byl Müller Thürgau pozdní sběr z Vinných sklepů Valtice.

Nevím, zda to bylo také způsobeno únavou, stresem, ale pocítil jsem v ústech tak nádhernou chuť, že jsem se do vína zamiloval a začal nakupovat a degustovat  všechny Müllery v širokém okolí. Postupně jsem přešel na jiné odrůdy, zapisoval si poznámky. Docela mne udivilo, že poměrně značná část vín byla nedobrá, dnes bych již použil odbornější výrazy, jako naoxidovaná,  nezvládnutá, zlomená, s korkem, přesířená  atd atd.

Tehdy ve mě uzrál nápad. Proč nakupovat nedobrá  a předražená vína v havířovských vinotékách a supermarketech, když bych si mohl pro sebe a pár nejbližších přátel dovézt víno z jižní Moravy. Začal jsem pátrat, studovat, komunikovat s vinaři. Když jsem se v roce 2004  bohužel rozešel se svým společníkem Standou a přestal se věnovat IT,  rozhodnutí bylo jasné - zkusím ve vínem nepolíbeném Havířově prodávat víno . Kdekdo se mi smál - tady se pije Radek (myšleno pivo Radegast) a rum, který havíř si dá prosím tě víno ?

No nebudu napínat, po několika letech, kdy jsem studiu vína věnoval veškerý čas, energii, i část zdraví se povedlo, ... a Havířov pije víno !  Námi prodávané víno.

Samozřejmě začátky byly složité, každý měsíc mě musela sponzorovat manželka Liba, které tímto děkuji za vstřícnost, shovívavost a podporu !

Hodně materiálně nebo finančně mi pomohli kamarádi Rostik Peri, Ladik Čondák (R.I.P.),  Aleš Mazur a Bohdan Škoda.

Také moc děkuji prvním vinařům, kteří se mnou měli svatou trpělivost a byli ochotni dojet i jen  s několika lahvemi nebo mě pozvat na košt k sobě do sklepa. Nebo přesvědčit, ať  prodáváme i sudové víno, o kterém jsem byl přesvědčen, že patří pouze do večerek a dnes nám dělá 80% obratu... Díky  Stando Hrabale, Pavle Kosíku, Vlastíku Klobáso + Patriku Staško .. a celým Nechorům, díky Leoši Hostinský a dalším !

V roce 2017 jsem i ze zdravotních důvodů ukončil podnikání a podnik předal dceři Věrce, která je , na rozdíl ode mne , samouka , vzdělána v oboru gastronomie a navíc po mě zdědila lásku k vínu. Věřím, že společně provozovnu ještě posuneme o level výše. 

V současné době prodáváme vína od zhruba 15-ti  vinařů, Kosík, Soviš, Mikrosvín, Maňák, Konečný - to jsou stálice a zbytek tak nějak obměňujeme, ať se vy ani my nenudíme a objevujeme nové !

Koupíte u nás i 24 odrůd rozlévaných, troufám si říci, že vyjímečných vín, dále pálenky od pana Žufánka, medové likéry od pana Czyže, plus mnoho, výlučně moravských, laskomin..

 

Budeme se těšit na vaši návštěvu a uděláme všechno proto, abyste byli spokojeni.

Věrka a Jarda

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now